Spotkanie Młodych w Jeżowem

6 kwietnia 2013 roku, w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem miało miejsce konwersatorium wokół wiary dla ludzi młodych z dekanatu Rudnik nad Sanem. Na spotkanie przybyło około 300 osób z całego dekanatu. Spotkanie to było połączone z zakończeniem szkoły lektora w dekanacie, w której uczestniczyło 45 chłopców.

Czytaj więcej...

Spotkanie Młodych w Łętowni

14 kwietnia 2012 roku, w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w parafii św. Katarzyny w Łętowni, przy relikwiach bł. Jana Pawła II, zgromadziło się na Dekanalnym Spotkaniu Młodych ponad 350 osób z parafii dekanatu Rudnik nad Sanem.

Punktem centralnym uroczystości była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kidy – dyrektora duszpasterstwa ogólnego.

Czytaj więcej...


Jubileusze małżeńskie w parafii Jata

„8 stycznia 2012 roku w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Jacie odbyła się uroczysta Msza św. której przewodniczył ks. dziekan – Stanisław Czachor. Eucharystię sprawowano w intencji obchodzących swoje jubileusze par małżeńskich. Na uroczystość przybyło ok. 50 zaproszonych małżeństw, aby dziękować Bogu za przeżyty wspólnie czas oraz prosić o błogosławieństwo na kolejne lata życia.

Czytaj więcej...

Piękne jasełka w Cholewianej Górze

Schola „Spontan” z Cholewianej Góry zaprezentowała bardzo ciekawe, udane jasełka, oparte na autorskim pomyśle, scenariuszu opracowanym przez kilka dziewcząt:  Dominikę Gil, Aleksandrę Piróg, Joannę Kołodziej, Jagodę Piróg i Agatę Delektę. Bogate od strony muzycznej, precyzyjnie skonstruowane, sprawnie aktorsko zagrane, a przede wszystkim pięknie „wyśpiewane” jasełka przedstawione zostały 6 stycznia w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Cholewianej Górze i były wspaniałym zwieńczeniem okresu kolędowego.

Czytaj więcej...
Joomla template by Joomlashine.com