Jubileusze małżeńskie w parafii Jata

„8 stycznia 2012 roku w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Jacie odbyła się uroczysta Msza św. której przewodniczył ks. dziekan – Stanisław Czachor. Eucharystię sprawowano w intencji obchodzących swoje jubileusze par małżeńskich. Na uroczystość przybyło ok. 50 zaproszonych małżeństw, aby dziękować Bogu za przeżyty wspólnie czas oraz prosić o błogosławieństwo na kolejne lata życia.

 

Podczas wygłoszonej homilii ksiądz dziekan podkreślił, że współcześnie małżeństwa i rodziny bardzo często przeżywają kryzys. Młodzi ludzie rozchodzą się, nie podejmując walki o swoje szczęście, zapominając o nierozerwalności zawartego sakramentu małżeństwa. Ważne jest zatem, aby pokazywać im wzór tych małżeństw, które przez tyle lat żyją wspólnie, wspierają się, pomimo przeżywanych nieraz chwil smutku, cierpienia, bo nikt przecież nie jest od tych uczuć wolny. Trzeba zatem modlić się o swojego współmałżonka i rodzinę, gdyż jak głosił Jan Paweł II: „Jedynym źródłem miłości małżeńskiej jest Jezus Chrystus, nieustannie obecny w sakramencie małżeństwa. Jak wielki jest ten sakrament! I małżonkowie mogą być pewni, że wraz z nim otrzymują siłę płynącą od Boga oraz łaskę, która będzie im towarzyszyła przez całe życie; tę rękojmię daje im wiara. Oby nigdy nie zaprzestali czerpać z tego źródła, które wytryska z nich samych. Sakrament niesie ze sobą łaskę, która nasze ludzkie życie ma ugruntować w Bogu i skierowywać stale na Boga”.

Po uroczystej Mszy św. zgromadzono się w Zespole Szkół w Jacie, gdzie odbyło się spotkanie jubilatów z wójtem gminy Jeżowe – Gabrielem Lesiczką oraz przedstawicielami lokalnej władzy. Całość uwieńczył występ chóru z parafii Jata prowadzonego przez księdza proboszcza – Janusza Depciucha, który zaprezentował kolędy i pastorałki, wprowadzając miłą, świąteczną atmosferę…

 
małżeńskie w parafii Jata
Joomla template by Joomlashine.com