Spotkanie Młodych w Jeżowem

6 kwietnia 2013 roku, w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem miało miejsce konwersatorium wokół wiary dla ludzi młodych z dekanatu Rudnik nad Sanem. Na spotkanie przybyło około 300 osób z całego dekanatu. Spotkanie to było połączone z zakończeniem szkoły lektora w dekanacie, w której uczestniczyło 45 chłopców.

 

Punktem centralnym tego dnia była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Ryszarda Podlewskiego – diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej służby Ołtarza.

Podczas homilii ks. Podlewski zachęcał zebranych, żeby byli świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego w codziennym życiu oraz nie zatracali ducha wiary, ale z nowym entuzjazmem przyjmowali Ewangelię i według niej kształtowali swoje życie. Po Mszy św. także ks. Ryszard Podlewski wygłosił katechezę „Zagrożenia wiary we współczesnym świecie”.

Spotkanie zakończyła uroczysta agapa.

Organizatorzy spotkania kierują wyrazy wdzięczności wobec ks. Krzysztofa Pałaca – proboszcza par. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tego spotkania.

Ks. Jan Ziętarski 

Joomla template by Joomlashine.com