Triduum Paschalne - Wielki Czwartek

 

Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy uroczyste obchody Triduum Paschalnego – tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa Wielki Czwartek w Kościele Katolickim jest dniem szczególnego wspomnienia tajemnicy Eucharystii – Chrystusa, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Świętujemy też dzisiaj ustanowienie sakramentu kapłaństwa.

Przed południem w kościołach katedralnych biskupi wraz z kapłanami swojej diecezji odprawiali Mszę Św. Krzyżma, podczas której księża odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Wieczorem pod przewodnictwem Księdza Proboszcza odprawiona została Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, gdzie pozostanie aż do Liturgii Męki Pańskiej.

Serdecznie zapraszamy do indywidualnej adoracji.

GALERIA ZDJĘĆ


Joomla template by Joomlashine.com