Uroczysty dzień komunii jest największą mą radością,

Jezus żywy w moim sercu dziś objawia miłość swą…

 

W dniu 13 maja 2018 roku w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 14 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Uroczystość została poprzedzona spowiedzią świętą dzień wcześniej.

 

 Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Dzieci przygotowują się przez 3 lata, ucząc się o Panu Bogu, o Jego wielkiej miłości do człowieka, który dał Swojego Syna, aby nas zbawił.

Pan Jezus chciał zostać z nami, dlatego pozostał pod postacią Chleba i Wina, abyśmy mogli Go przyjmować. Komunia Święta pogłębia naszą wieź z Bogiem i dodaje nam siły na każdy dzień.

Przez cały tydzień dzieci uczestniczą w tzw. „Białym tygodniu”, czyli nabożeństwach majowych połączonych z Mszą św. Jest to kontynuacja tego Wielkiego Dnia Pierwszej Komunii św. oraz przedłużenie świętowania i radości z tego, że Pan Jezus przychodzi do nich i mogą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Codzienna modlitwa i Komunia Św. miały na celu lepsze przygotowanie trzecioklasistów do świadomego, czynnego i regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Panu Jezusowi. 

GALERIA ZDJĘĆ

Joomla template by Joomlashine.com