Czuwania modlitewne przy trumnie śp. ks. kan. Mieczysława Tomonia

We wtorek 18 kwietnia 2017 r. trumna z ciałem ks. Prałata została przywieziona do „starego kościoła” i od Godziny Miłosierdzia rozpoczęło się modlitewne czuwanie całej parafii, które trwało do 21.00 i zakończyło się Apelem Jasnogórskim. Modlitwy prowadziły poszczególne Róże Różańcowe, przy udziale kolejnych części parafii. Przez kolejne dni o każdej porze dnia duża grupa parafian z wdzięcznością za życie, posługę i wszelkie dobro otrzymane z rąk ks. Prałata, trwała w ufnej modlitwie. 

W środę 19 kwietnia czuwanie rozpoczęło się o godz. 9.00. również z „ufną modlitwą o Boże Miłosierdzie” o 15.00. O 17.00 rozpoczęła się Eksporta, czyli przeniesienie trumny z ciałem ks. Prałata do nowej świątyni, której przewodniczył ks. Roman Janiec, Kanclerz Kurii Sandomierskiej, przyjaciel i „wychowanek” ks. Prałata.

Następnie rozpoczęła się Msza św. żałobna, której przewodniczył ks. Dziekan Waldemar Farion, przy udziale 30 kapłanów. Kazanie wygłosił przyjaciel ks. Prałata - ks. Krzysztof Pastuszak. Po Mszy św. parafianie czuwali do Apelu Jasnogórskiego, a modlitwę prowadziła schola, śpiewając piękne pieśni sławiące Boże Miłosierdzie.

W czwartek 20 kwietnia od godz. 9.00 rozpoczęło się czuwanie przy trumnie ks. Prałata, wypełnione gorliwą modlitwą aż do rozpoczęcia Mszy św. pogrzebowej o godz. 12.00.

ZDJĘCIA

Joomla template by Joomlashine.com