Ogłoszenia: 12.08. 2018 – XIX Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty za 140zł.: Katarzyna Wąsik, Zofia Piróg, Wojciech Rębisz. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię. Proszę również na wtorek o kwiaty, warzywa, owoce na dekorację świątyni na dziękczynienie za plony.
  2. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane, jak w każdą niedzielę.
    Jest to tradycyjny dzień wdzięczności za plony i prośba o Boże błogosławieństwo, szczególnie dla rolników. Na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół i kwiatów. Proszę, by z wieńcami przed Mszą Świętą ustawić się przed wejściem do kościoła i w procesji wniesiemy je do świątyni.
  3. Dziękuję za modlitwę Róży św. Królowej Jadwigi Anieli Kobylarz (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Jana Kantego Edwarda Jarosz.
  4. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:
    we wtorek – święty Maksymilian Maria Kolbe, kapłan i męczennik;
    w piątek – święty Jacek, kapłan.
  5. W przyszłą niedzielę (19.08) z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej będziemy przeżywać w Ulanowie Jubileusz Rolników oraz Leśników oraz Diecezjalne Dożynki, które rozpoczną się Mszą Świętą na stadionie o godz. 11.00. Weźmie w nich udział delegacja z Wieńcem z naszej Parafii.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Pamięć o Bohaterach i Wniebowzięta.
  7. Dziękuję Rodzinom za ich obecność na Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. w dniu Nawiedzenia Figury Matki Bożej Fatimskiej.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Bożena i Stanisław Rębisz Stary Nart 100zł., bezimienna 100$ kanadyjskich.
  9. Kontynuujemy prace przy naszym kościele.