Ogłoszenia: 24. 04. 2016 – V Niedziela Wielkanocy

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Janina Sudoł, Genowefa Sobolewska, Maria Szczęch oraz złożyły ofiarę 60zł. Proszę kolejne rodziny o podjęcie troski o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
  3. Jutro - święto Św. Marka, Ewangelisty.
    W piątek patronuje nam święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła.
  4. W niedzielę 1. maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zaprasza na nabożeństwa w kościele: w niedziele i święta o 16.00, później Msza Święta, a w ciągu tygodnia po Mszy Świętej wieczornej. Zadbajmy także o wygład kapliczek i przydrożnych krzyży.
  5. W przyszłą niedzielę na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  6. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka dziś zbiórka do puszek na pomoc dla ludności Ukrainy.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru są Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski.
  8. W związku ze ŚDM w Krakowie organizatorzy przygotowali trzy opcje pobytu: tygodniowy - pakiet A, weekendowy - pakiet B oraz czuwanie i Msza Św. na zakończenie - pakiet C. W ramach dekanatu organizujemy przejazd autokarem. Zapisy do 15 maja. Osoby, które wybiorą pakiet A otrzymają rabat 100 zł, a do pakietu B i C trzeba doliczyć min. 50 zł na koszty transportu. Osoby miedzy 16, a 18 rokiem życia dostarczają pisemną zgodę rodziców. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Halina i Sławomir Chudzik Nowy Nart – 90zł.