Ogłoszenia: 24. 01. 2016 – III Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły środki czystości i złożyły ofiarę 30zł.: Zofia Kozak, Kazimiera Sudoł, Marta Fila. Proszę kolejne rodziny o podjęcie troski o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    we wtorek - święci Tymoteusz i Tytus, biskupi;
    w środę - bł. Jerzy Matulewicz, biskup;
    w czwartek - św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła.
  3. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, w naszym narodzie.
  4. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie trzeci raz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Elektrośmieci będą odebrane z placu obok Remizy w piątek o 9:30.
  5. W związku ze ŚDM w Krakowie organizatorzy przygotowali trzy opcje pobytu: tygodniowy - pakiet A, weekendowy - pakiet B oraz czuwanie i Msza Św. na zakończenie - pakiet C. Osoby, które rozważają udział w ŚDM bardzo prosimy o orientacyjną informację jaki pobyt planują. Najlepiej do dnia 7 lutego.
  6. Dziś dzieci z naszej szkoły przedstawiają przedstawienie bożonarodzeniowe bezpośrednio po Mszy św. o 10:30.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej,w tym tygodniu tematem numeru jest: „Patron dziennikarzy – św. Franciszek Salezy”.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Stanisława Kolasa, polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…