Ogłoszenia: 03. 05. 2015 – V Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Antoni Makowski, Teresa Kata, Renata Rzeszutko oraz za ofiarę 60zł. na kwiaty. Proszę, by w tym tygodniu o porządek w naszej świątyni zatroszczyli się rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przy pomocy rodziców dzieci klasy III.
    Natomiast dwie kolejne rodziny proszę, by w tym tygodniu zatroszczyły się o czystość naszego starego kościółka, gdzie we środę będzie Msza św. i Nowenna z majówką.
  2. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek św. Floriana, męczennika, we środę święto Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – patrona Polski.
  4. Zaprasza na nabożeństwa w kościele: w niedziele i święta o 16.00, później Msza Święta, a w ciągu tygodnia po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Dziś na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  6. We środę po Mszy św. spotkanie dla dzieci z klas II i ich rodziców przed I Komunią św.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 nasza Wspólnota parafialna obchodzić będzie dzień Pierwszej Komunii św. dzieci klas II.  Zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości.
  8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest „Maryja – nasza Matka i Królowa”.
  9. Za tydzień, w niedzielę 10.05 w całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Zofia, Stanisław Kasica Gwoździec 200zł., Zofia Gołąbek Stary Nart 200zł., Grzegorz Rembisz Nowy Nart 100zł., Tomasz Mierzwa Gwoździec 200zł.
    Jacek Kamil Chrząstek, syn Krystyny i Józefa, kawaler z Starego Nartu
    i Magdalena Karolina Rembisz, córka Anny i Tadeusza, panna z Kamienia – zapowiedź 1.
  12. Jubileusze małżeńskie:
    56 rocznica: Pikor Bronisława i Stanisław – Pniaki