Ogłoszenia: 26. 10. 2014 – XXX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60 zł.: Krystyna Smusz, Bożena Kobylarz, Józef Chudzik. Proszę, by kolejne rodziny (5) zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni oraz posprzątały obejście wokół starego kościoła na procesję na dzień Wszystkich Świętych.
  2. Od jutra Msza św. o godz. 16.00.
  3. We wtorek w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza; w związku ze spowiedzią w Jacie najpierw różaniec, a potem Msza Św.
  4. W piątek Spowiedź z udziałem księży z sąsiednich parafii od godz. 15.00 – 16.00.
  5. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.30 i 13.00. Msza Św. o 13.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych parafian, dobrodziejów, tych którzy spoczywają na naszym cmentarzu, czy gdziekolwiek indziej. Po Mszy procesja na cmentarz. Po zakończeniu procesji poświęcenie nowo wybudowanych pomników.
  6. Za tydzień – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 16.00 procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zmarłych, połączona z wypominkami.
  7. W każdą listopadową niedzielę będzie Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach. „Różaniec” za zmarłych o 15.30.
  8. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych.
  9. Bardzo proszę, by pamiętać o segregacji śmieci na cmentarzu. P. Leszkowi Siudak Bóg zapłać, za to, że dba o porządek i wygląd naszego cmentarza.
  10. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest Synod nt. Rodziny.
  11. Na stoliku pod chórem znajdują się karki wypominkowe, można wpisywać daty od 2.11 do 9.11.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona na drugą niedzielę listopada.
  13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
  14. W październiku swe jubileusze małżeńskie obchodzili:
    55 rocznica– Jarosz Edward i Zofia z Gwoźdźca;
    54 rocznica – Straub Władysław i Maria ze Starego Nartu;
    45 rocznica – Kopeć Jan i Maria z Nowego Nartu;
    40 rocznica – Stec Edward i Marianna z Nowego Nartu.
    Renata Sudoł, córka Stanisława i Wiesławy, panna z Nowego Nartu i
    Piotr Waldemar Sitek, syn Stanisława i Krystyny, kawaler z parafii Cierpisz – zapowiedź 3.
  16. Wczoraj do wieczności odeszła: śp. Eugenia Gil, pogrzeb jutro o godz. 13.00. Polecając ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…