Ogłoszenia: 14. 09. 2014 – XXIV Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zatroszczyły się o nowe kwiaty: Anna Olejarz, Władysława Kopeć, Stefania Chudzik. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ogólnopolski Tydzień Wychowania. Czas ten niech będzie okazją do refleksji nad procesem wychowywania. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa we wspólnotach parafialnych: Scholii, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Kołach Żywego Różańca. Prowadząc te grupy przy parafii, pragniemy wspierać rodziców w wychowywaniu ich dzieci.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
    we wtorek – wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika;
    w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski; modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży, podczas Mszy Świętej poświecenie plecaków i przyborów szkolnych uczniów klasy pierwszej.
    w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  4. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18:00. W piątek 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. W sobotę przed Mszą św. o 17:15, zbiórka kandydatów na ministranta (z klasy III).
  6. Diecezjalne Dni Młodych w tym roku odbędą się w Sandomierzu w dniach 19 - 21 września. Wszelkie informacje na plakacie, zapisy w zakrystii.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, głównym tematem bieżącego numeru jest Krzyż – znak naszego Zbawienia.
  8. Nasz parafianin Bartłomiej Bednarz wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Polecajmy realizację jego powołania w naszych modlitwach.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Szwed Bogdan Gwoździec      60zł.