Ogłoszenia: 10. 08. 2014 – XIX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zatroszczyły się o nowe kwiaty: Anna Sałek, Stanisław Woś i Elżbieta Puzio. Proszę, by kolejne rodziny (5) zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni i kaplicy.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    - w poniedziałek wspomnienie św. Klary, dziewicy
    - w czwartek wspomnienie św. Maksymiliana, Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
    - w piątek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W piątek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 8.00; 10.30 i 16.00. Jest to tradycyjny dzień wdzięczności za plony i prośba o Boże błogosławieństwo, szczególnie dla rolników. Na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół i kwiatów. Proszę, by z wieńcami przed Mszą Świętą ustawić się przed wejściem do kościoła i w procesji wniesiemy je do świątyni. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Zakończyliśmy prace przy tynkowaniu wnętrza starego kościoła i poprawkach na zewnątrz. Został także odnowiony i pomalowany przedsionek, a za tydzień rozpoczniemy malowanie wnętrza kaplicy. Dziękuję p. Józefowi Piróg, p. Andrzejowi Stój, p. Antoniemu Piela za bezinteresowną pracę, a p. Andrzejowi Sudoł za udostępnienie rusztowań.
  5. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, wiele ciekawych artykułów m. in. o Kościele w Korei Południowej, który odwiedzi Papież Franciszek
  6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
    Stanisława Fila z USA – 500zł.
  7. Znaleziono damską torebkę.
  8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Patrycja Agnieszka Sądej, córka Mieczysława i Marii, panna z Cholewianej Góry i Marcin Kowal, syn Mariana i Krystyny, kawaler z Wilczej Woli, par. Nowy Nart – zapowiedź 3.
    Agnieszka Świątek , córka Alfreda i Anny, panna z Jeżowego, par. św. Jana Chrzciciela i Piotr Stanisław Karaban, syn Stanisława i Marii Wdowiak, kawaler, par. Nowy Nart – zapowiedź 1.