Ogłoszenia: 03. 08. 2014 – XVIII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zatroszczyły się o nowe kwiaty: Iwona Rusin, Maria Pikor, Maria Bajek. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    - w poniedziałek wspomnienie św. Jana Marii Vianney'a;
    - we środę święto Przemienienia Pańskiego;
    - w piątek wspomnienie św. Dominika;
    - w sobotę święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  3. Dziś na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  4. W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji.
  5. Jutro wyruszy ze Stalowej Woli Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  6. Biskup Ordynariusz zachęca nas do modlitwy o nowe powołania, szczególnie teraz w wakacje, wkażdą niedzielę i czwartek.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, wiele ciekawych artykułów m. in. o słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
  9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Monika Tomczyk, córka Kazimierza i Danuty, panna ze Stalowej Woli par. św. Floriana i Piotr Jarosz, syn Adama i Teresy, kawaler z Gwoźdźca par. Nowy Nart – zapowiedź 3.
    Patrycja Agnieszka Sądej, córka Mieczysława i Marii, panna z Cholewianej Góry i Marcin Kowal, syn Mariana i Krystyny, kawaler z Wilczej Woli, par. Nowy Nart – zapowiedź 2.
  10. Jubileusze małżeńskie:
    59 rocznica: Chudzik Józef i Kazimiera – Podbór
    40 rocznica: Sałek Stanisław i Bronisława – Gwoździec
    35 rocznica: Chudzik Edward i Bronisława – Gwoździec
  11. Ogłoszenia budowlane.
    Ołtarz– uzupełniono brakujące złoto, zlikwidowano widoczne wkręty i metalowe mocowania oraz złączenia przy ramie obrazu, zmieniono kolor krzyża i tła przy tabernakulum, wypłacono zadłużenie 17.000 zł.
    Dziękuję p. Józefowi Piróg, Ryszardowi Drelich, Łukaszowi Janiec, p. kościelny za pomoc przy rusztowaniach.
    Zakończono prace przy doprowadzeniu wody do łazienki obok zakrystii, brudną wodę po sprzątaniu proszę wylewać na pole, a przy umywalce proszę tylko myć ręce.
    Rozpoczęliśmy wczoraj prace przy tynkowaniu wnętrza starego kościoła i poprawkach na zewnątrz, proszę o pomoc jutro od 7.00 choćby jednego czy dwóch tynkarzy.