Bierzmowanie

18 czerwca 2016 roku w naszej parafii 41 uczniów klas gimnazjalnych, otrzymało dary Ducha Świętego z rąk Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Na początku Liturgii ks. Proboszcz oraz rodzice młodzieży bierzmowanej powitali ks. Biskupa i wyrazili pragnienie, by ich dzieci przyjęły sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. W czasie homilii ks. Biskup przypomniał bierzmowanym jak w życiu dojrzałego chrześcijanina ważną rolę odgrywa Duch Święty. Następnie po uroczystym hymnie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i modlitwie nastał kulminacyjny moment ­ ks. Biskup namaścił młodzież Krzyżmem świętym, co symbolizuje upodobnienie bierzmowanego do Chrystusa. Po Komunii Świętej młodzież podziękowała księdzu Biskupowi za udzielenie im sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej oraz złożyła najlepsze życzenia z racji kolejnej rocznicy święceń. Na koniec Eucharystii ks. Biskup pobłogosławił Krzyże – pamiątkę bierzmowania oraz udzielił wszystkim zgromadzonym Uroczystego Błogosławieństwa.