Refleksja na Wielki Post…

 

 

Rozpoczęliśmy Wielki Post - czas wewnętrznego wyciszenia i pokuty. Zapraszamy także do krótkiej refleksji nad życiem człowieka, do której wstępem będzie może być wiersz Jana Twardowskiego…

Czytaj więcej...

Jan Paweł II w naszych sercach

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji uczniów klasy I gimnazjum: Klaudii Chudzik, Natalii Rębisz, Joanny Straub, Andżeliki Sobolewskiej i Kamila Węglarza, która powstała w ramach II Gminnego Konkursu Papieskiego, a składa się z wybranych cytatów i przemyśleń naszych parafian na temat Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami i udostępnili uczniom prywatne zdjęcia.

 

Czytaj więcej...

Świętujmy niedzielę”!!!!

Zapraszamy do lektury krótkich przemówień uczennic klasy III gimnazjum nt. „Świętujmy niedzielę!”. Prace te powstały jako poświąteczna refleksja nad sposobami spędzania czasu wolnego od pracy i szkoły. Przemówienia te skierowane są do ludzi młodych, ale mamy nadzieję, że dla każdego staną się impulsem do własnych przemyśleń na ten temat…

 

Czytaj więcej...

Dzień św. Stanisława Kostki

 „Święty Stanisławie,

wzorze pilności i pracowitości

– módl się za nami”          kostka-obraz

18 września obchodzimy w Kościele święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, ministrantów oraz polskich dzieci i młodzieży.

Podczas popołudniowe Mszy św. modliliśmy się szczególnie za dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Ponadto uczniowie klasy I szkoły podstawowej przynieśli ze sobą plecaki i przybory szkolne, aby poświęcić je na nowy etap życia, który właśnie rozpoczęli. Stali się bowiem członkami szkolnej społeczności.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Joomla template by Joomlashine.com