Ogłoszenia: 13.01.2019 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś zatrzymajmy się przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi i za głoszenie innym Chrystusa.
  2. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Bożena Szwed, Teresa Jarosz, Genowefa Janiec. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
  3. Dziękuję za modlitwę Róży św. Królowej Jadwigi Anieli Kobylarz (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Jana Kantego Edwarda Jarosz.
  4. Wczoraj zakończyłem wizytę duszpasterska. Pragnę wyrazić swą wdzięczność Panu Bogu za dar spotkania z Wami w Waszych domach, za wspólna modlitwę, za to że mogłem do Waszych domów zanieść Boże błogosławieństwo oraz poświecić Wasze mieszkanie.
    Dziękuję także za rodzinną atmosferę, za rozmowy o Waszych radościach i bolączkach. Dziękuję za to, że przyjeżdżaliście po nas i odwoziliście po zakończonej kolędzie. Dziękuję także w imieniu ministrantów i scholanek za „cukiereczki i złotóweczki”. Bóg zapłać za składane ofiary.
  5. Dziś w Groblach odbędą się obchody jubileuszy małżeńskich, pamiętajmy w modlitwie o czcigodnych Jubilatach. A u nas po sumie dzieci z naszej Szkoły przedstawią Jasełka.
  6. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek – Św. Antoni, opat; w sobotę – Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Dziecko to skarb”.
  8. Dziękuję Rodzinom za ich obecność na Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. w dniu Nawiedzenia Figury Matki Bożej Fatimskiej.