Ogłoszenia: 20.05. 2018 – Zesłanie Ducha Świętego

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które dziś przeżywają rocznicę I Komunii św. za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz ofiarę 200zł. Dziękuję też dzieciom I Komunijnym za ofiarę 1500zł. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
  2. Dzisiaj dzieci z klas IV przeżywają Rocznicę I Komunii św.
  3. Dziękuję za modlitwę Róży św. Hiacynty i Franciszka Oliwii Rębisz (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Jadwigi Anieli Kobylarz.
  4. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.
  5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Msza święta o godzinie 8.00 i 18.00. Odpust w Rudniku - Stróży.
  6. Dziś także Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się Jubileusz 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Narcie oraz Powiatowy Dzień Strażaka, w czasie którego odbędzie się poświęcenie nowego samochodu strażackiego. Naszą modlitwą wdzięczności obejmiemy wszystkich Druhów Strażaków, a dla zmarłych będziemy prosić o nagrodę w niebie.
  7. W czwartek w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie Św. Filipa Neri, kapłana.
  8. W sobotę zapraszamy do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  9. W tym roku w Uroczystość Bożego Ciała – Msza św. i procesja odbędą się w Pniakach, mieszkańcy przygotują ołtarz główny na Mszę św. i dwa ołtarze przy swoich domach. Bardzo proszę, aby pomogli mieszkańcy Łąkcia, przygotowując jeden ołtarz oraz mieszkańcy Podboru, którzy także przygotują jeden ołtarz. Proszę, aby wszyscy włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości.
  10. Trwa Nawiedzenie Rodzin naszej Parafii przez Figurę Matki Bożej Fatimskiej, dziękuję Rodzinom za ich obecność na Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. w dniu Nawiedzenia. Matka Boża odwiedza rodziny z Łąkcia, potem Pniaki i Podbór. Trwajmy w ufnej modlitwie zapoczątkowanej przez Jerycho Różańcowe.
  11. Dziś w całej naszej Diecezji zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  12. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych.
  13. Zachęcam także do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest „Na straży życia”.
  14. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Danuta i Stanisław Bednarz Nowy Nart 1000zł., Tadeusz Żak Stary Nart 200zł., Ryszard Drelich Gwoździec 30zł. na maj.
    Lucyna Naja córka Wiesława i Bogusławy, panna z parafii Górno
    i Józef Czesław Wąsik – syn Edwarda i Krystyny, kawaler z Wilczej Woli – zapowiedź 3.
    Anna Sałek córka Wiesława i Grażyny, panna z Gwoźdźca
    i Krzysztof Karol Markowicz – syn Henryka i Krystyny, kawaler z Zalesia parafia Jata – zapowiedź 3.