Ogłoszenia: 18.02. 2018 – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Teresa Jarosz, Czesława Jarosz, Barbara Rębisz. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Barbary Krystyny Chudzik.
  3. Przypominając, zachęcam do udziału w nabożeństwach:
    w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza św.;
    w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św.
  4. Zachęcam również, aby wpisywać się Księgi abstynenckiej, podejmując Wielkopostne postanowienie.
  5. Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18 – 20 marca, spowiedź we wtorek (20.03) od 14.00 - 17.00.
  6. Piątek, 23 lutego będzie – z woli papieża Franciszka – dniem modlitwy i postu o pokój, zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.
  7. Za tydzień przypada niedziela „Ad gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na misje w Afryce.
  8. „Caritas” zachęca do wspierania dzieł charytatywnych przez włączenie się w akcję „Wielkanocna Pomoc Dzieciom”. „Baranek” na stół wielkanocny za tydzień do nabycia w zakrystii.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Troska o dziecko”.
  10. Módlmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla całej naszej parafii: Pod Twoją obronę…