Ogłoszenia: 11.02. 2018 – VI Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Katarzyna Kolańska, Janina Kolańska, Paulina Szewc. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz, w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz.
  3. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Łączymy je z obchodami Światowego Dnia Chorych, których polecamy w naszych modlitwach.
  4. Dziś zbiórka do puszek na pomoc chorym kapłanom.
  5. Dziś także początek 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu, dla ratowania ludzi uzależnionych i odnotujmy tę decyzję w parafialnej Księdze Abstynenckiej, wyłożonej na stoliku pod chórem.
  6. Od poniedziałku Msza św. o godz. 17.00.
  7. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty o godz. 8.00 i 17.00. Taca będzie przeznaczona na cele Diecezjalnej „Caritas”.
    W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że tylko raz jemy do syta, a dwa razy lekko się posilamy. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś postu ścisłego są związane wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
  8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza święta. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00, a bezpośrednio po nich, Msza święta.
  9. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
  10. W następną niedzielę, po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Lourdes – szpital Boga”.
  12. Bóg zapłać za ofiary na ogrodzenie: Czesława Puzio – Gwoździec 100zł.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Klecha z Gwoźdźca. Polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz je dać Panie...