Ogłoszenia: 03.12. 2017 – I Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół, zakupiły kwiaty i złożyły ofiarę 40 zł.: Józef Rębisz, Zofia Żak, Joanna Żak, Grażyna Koc. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękuję p. Beacie Kowalskiej za adwentową dekoracje.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Barbary Krystyny Chudzik.
  3. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  4. Dziś poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dziś także poświęcenie medalików dla uczniów kl. III.
  5. Od poniedziałku codziennie o 15.45 śpiewać będziemy Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Mszach. Bardzo proszę, by dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami podjęli dyżury w poszczególne dni tygodnia:
    poniedziałek – kl. I i II Szkoły Podstawowej;
    wtorek – kl. III i IV Szkoły Podstawowej;
    środa – kl. V i VI Szkoły Podstawowej;
    piątek – kl. VII Szkoły Podstawowej;
    sobota – kl. II i III Gimnazjum.
    Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
  6. W Liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, w środę wspominamy św. Mikołaja, to niezwykły dzień dla grzecznych dzieci, które odwiedza św. Mikołaj. Do naszego kościoła przybędzie po Mszy św., czyli ok. 16.30. Zapraszam na spotkanie z Mikołajem ministrantów, scholę i wszystkie grzeczne dzieci. Rodziców zapraszam wcześniej.
  7. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 8.00 i 16.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Niepokalane Poczęcie Maryi”.
  10. Dziękuję za sprzątanie cmentarza – dzieciom i młodzieży: Sylwia i Klaudia Żak, Martyna i Anna Rębisz, Marek i Łukasz Sądej, Dawid Chludziński, David Parkosz, Krystian Rzeszutko, Andrzej Pikor, oraz dorosłym: Anna Rębisz, Bożena Rębisz, Józefa Zięba. Dziękuję Leszkowi Siudak za nieustanną troskę o cmentarz. Bardzo proszę pamiętajmy o segregacji śmieci i w miarę możliwości zabierajmy je do domu.
  11. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
  12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: na ogrodzenie Halina i Mirosław BajekNowy Nart 200zł. Dziękuję także za wykonaną w tym tygodniu pracę przy ogrodzeniu.