Ogłoszenia: 19.11. 2017 – XXXIII Niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty: Grażyna Pikor, Stanisława Sudoł, Teresa Kata, Renata Rzeszutko. Proszę, by w tym tygodniu o piękno i czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Fatimskiej Genowefy Krawiec, w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz.
 3. Po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Papież oznaczył go hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”,  „dlatego też – jak przypomina Franciszek – jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności”.
 4. W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek Ofiarowania NMP, w środę patronuje nam św. Cecylia, a w piątek św. Andrzej Dung-Lac i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy.
 5. Powoli zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych ministrantach, lektorach, scholankach, aby zawsze służyli Panu z ochotą i radością.
 6. Spotkanie scholii w sobotę o 14.00.
 7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Pierwszy Światowy Dzień Ubogich”.
 8. Bardzo proszę o pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu, pamiętajmy o segregacji śmieci i w miarę możliwości zabierajmy je do domu.
 9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Grzegorz Rembisz Nowy Nart na ogrzewanie 30zł., na WSD 30zł.
 10. Dziękuję za prace przy rozbieraniu szalunków i budowie ogrodzenia w tym tygodniu: Mirosław Bajek, Grzegorz Olejarz, Edward Puzio, Tadeusz Kowal, Marian Wolak, Józef Chudzik, Damian Sobolewski, Tomasz Smrek, Stanisław Kozak.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Jana Rębisz. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...
Joomla template by Joomlashine.com