Ogłoszenia: 10.09. 2017 – XXIII Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty: Paulina Bis-Brzuszek, Lidia Bednarz, Danuta Bednarz. Proszę, by w tym tygodniu o piękno i czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny.
  2. Róże Różańcowe podjęły zadanie przewodniczenie modlitwie różańcowej w każdą niedzielę przed sumą. Dziś dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz, w następną niedzielę zapraszam RóżęMatki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz.
  3. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania. W ciągu tygodnia na Mszy Św. modlić się będziemy za uczniów i wychowawców o błogosławione owoce nauczania i wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególne: w poniedziałek klasy I i II, wtorek kl. III i IV, środa kl. V i VI, piątek kl. VII i Gimnazjum, sobota szkoły średnie. Ministranci i lektorzy.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
    w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
    w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;
    w sobotę – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  5. Przyszła niedziela to wspomnienie 78. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ofiarach Golgoty Wschodu.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: „Ratunek dla świata: pokuta i różaniec”.
  7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Teresa i Stanisław Kwaśnik Gwoździec 100zł., Marian Cebula Stary Nart 200zł.
    Anita Patrycja Żak córka Sebastiana i Danuty, panna z parafii Stany
    i Damian Kamil Fila – syn Tadeusza i Renaty, kawaler z Nowego Nartu – zapowiedź 2.