Ogłoszenia: 19.03. 2017 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł.: Bożena Piróg, Renata Niedziałek, Anna Olejarz. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: drodze krzyżowej i gorzkich żalach.
  3. Wszystkich parafian pragniemy również zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się za dwa tygodnie, od 2 do 4 kwietnia. Spowiedź we wtorek 4.04 od 14.00 do 17.00.
  4. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, natomiast w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia podejmując Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Deklaracje można już dziś wziąć z stolika pod chórem i uroczyście złożyć podczas sobotniej Mszy św.
  5. Również w sobotę w Sandomierzu otwarcie III Synodu Diecezji Sandomierskiej z okazji jubileuszu 25-lecia diecezji w nowych granicach.
  6. Zachęcamy do nabywania Baranka” na stół wielkanocny. Przypominam też akcji misyjnej zbiórki starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych.
  7. Zachęcam także do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: Życie jest cudem.
  8. Ekstremalne Drogi Krzyżowe w regionie:
    Nisko 31.03.
    Raniżów 31.03
    Sokołów Małopolski 7.04. Szczegóły na www.edk.org.pl
  9. Od niedzieli 26 marca zmiana czasu. Wstajemy godzinę wcześniej.
  10. Dziękuję wszystkim za pracę w tym tygodniu, w poniedziałek zapraszam do pomocy od 13.00.