Ogłoszenia: 15.01. 2017 – II Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł.: Celina Olejarz, Elżbieta Kobylska, Renata Sitek. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. W poniedziałek zakończyłem wizytę duszpasterska. Pragnę wyrazić swą wdzięczność Panu Bogu za dar spotkania z Wami w Waszych domach, za wspólna modlitwę, za to że mogłem do Waszych domów zanieść Boże błogosławieństwo oraz poświecić Wasze mieszkanie.
    Pragnę wyrazić swą wdzięczność za miłą, rodzinną atmosferę, za rozmowy o Waszych radościach i bolączkach. Dziękuję za to, że przyjeżdżaliście po nas i odwoziliście po zakończonej kolędzie. Dziękuję także w imieniu ministrantów i scholanek za „cukiereczki i złotóweczki”. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3. Dziękuję także za prace przy układaniu kostki. Wielką, bezinteresowną pracę koparką: przy korytkowaniu i równaniu terenu oraz przywożąc piach swoim samochodem wykonał Krzysztof Brzuszek - pokryliśmy tylko koszty paliwa, podobnie Paweł Chudzik swoją ładowarką ładował piach po kosztach. Dziękuję Szymonowi Żak za użyczenie piachu, a Markowi Bajek za potrzebne deski, jak zawsze bezinteresownie.
    Mózgiem całego przedsięwzięcia byli: Mirosław Bajek, Szczepan Kopeć (praca własnym traktorem), Józef Piróg, którym najwięcej wspomagali Henryk Pikor i Andrzej Stój.
    Dziękuję także tym wszystkim, którzy przychodzili do pomocy:
    Nowy Nart: Arkadiusz Kasica (7 razy), Piotr Sudoł (5), Piotr Bajek (4), Sławomir Chudzik (3), Kazimierz Niedziałek (3), Tadeusz Kowal (3), Edward Puzio (3), Kazimierz Białek (3), Andrzej Puzio (2), Piotr Sądej (2), Grzegorz Rębisz (2), Tomasz Smrek (2), Henryk Chudzik (1+traktor), Szymon Kopeć (1), Stanisław Bednarz (1), Dariusz Sudoł (1), Wojciech Rembisz (1), Henryk Kopeć (1), Antonii Piela (1).
    Stary Nart: Marian Klecha (4), Joanna Chudzik (1), Szymon Żak (1), Stanisław Płaza (1), Kazimierz Pikor (1).
    Łąkieć: Marian Kowal (2), Henryk Wąsik (1).
    Pniaki: Eugeniusz Tomczyk (1), Janusz Siudak (1).
    Podbór: Stanisław Chudzik (1).
    Gwoździec: Ryszard Drelich (3), Sylwester Jarosz (2), Adam Jarosz (1), Leszek Siudak (1).
    Dzięki pomocy i pracy wszystkich (40 osób) bardzo dużo udało się nam zrobić przed zimą, a ufam, że na wiosnę przy tak licznej pomocy bardzo sprawnie zakończymy pracę. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.
  4. W tym tygodniu trwajmy szczególnie w modlitwie o Jedność Chrześcijan i naszych rodzin.
  5. Dziś w Jacie odbędą się obchody jubileuszy małżeńskich, pamiętajmy w modlitwie o czcigodnych Jubilatach.
  6. Patronują nam: we wtorek – Święty Antoni, opat; w czwartek – Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup; w sobotę – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.
  7. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę – Dzień Dziadka. Okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Przez wstawiennictwo świętych Joachima i Anny polecajmy miłosiernemu Bogu ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  8. Pragnąc dzielić się radością z narodzenia Pana Jezusa pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich parafian na przedstawienie bożonarodzeniowe w przyszłą niedzielę w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św. o 10.30. Młodym artystom przypominam o próbie w kościele w piątek o godz. 10.00.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Jedność chrześcijan”.
    Marek Chudzik – syn Stanisława i Lucyny, kawaler ze Starego Nartu
    Justyna Sroczyk – córka Wiesława i Krystyny, panna z Rakszawy, par. Trzeboś – zapowiedź 3.
    Beata Kobylarz – córka Eugeniusza i Bożeny, panna z Nowego Nartu
    i Krzysztof Mirosław Robótka – syn Mariana i Renaty, kawaler z Niska, par. MB Fatimskiej – zapowiedź 3.
  11. Zmarła śp. Bronisława Chudzik, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00. Polecając ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...