Ogłoszenia: 27.11. 2016 – I Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60 zł.: Danuta Lesiczka, Bronisława Szot, Małgorzata Wilk. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękuję p. Beacie Kowalskiej za adwentową dekoracje.
  2. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźcie i głoście”.
  3. Dziś poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
  4. We środę patronuje nam Św. Andrzej, Apostoł, a w sobotę Św. Franciszek Ksawery.
  5. Od poniedziałku codziennie o 15.45 śpiewać będziemy Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Mszach. Bardzo proszę, by dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami podjęli dyżury w poszczególne dni tygodnia:
    poniedziałek – kl. I i II Szkoły Podstawowej;
    wtorek – kl. III i IV Szkoły Podstawowej;
    środa – kl. V i VI Szkoły Podstawowej;
    piątek – kl. I Gimnazjum;
    sobota – kl. II i III Gimnazjum.
    Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
  6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę od 8.00. O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii będzie 16 grudnia (piątek) od 14.00 do 16.30.
  7. W sobotę od godz. 10.00 planujemy sprzątanie cmentarza, bardzo proszę wszystkich o pomoc.
  8. W przyszłą Niedziela Adoracyjna, po sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic. Poświęcenie medalików dla uczniów kl. III.
  9. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  10. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Adwent – nowy początek”.
  11. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
  12. Dziękuję za prace przy ułożeniu chodnika procesyjnego przy kościele, prosimy o pomoc w nadchodzącym tygodniu.
  13. Jubileusze małżeńskie w miesiącu listopadzie:
    62 rocznica: Puzio Czesława i Jan Gwoździec;
    57 rocznica: Kasica Aniela i Feliks – Stalowa Wola;
    55 rocznica: Dudzik Emilia i Franciszek – Nowy Nart;
    54 rocznica: Gil Wiktoria i Michał – Nowy Nart.