Ogłoszenia: 07.08. 2016 – XIX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały obydwa kościoły, ale także wykosili trawę i złożyli ofiarę 150zł.: Dominika Lasek, Iwona Kopeć, Jolanta Wąsik, Edyta Pikor, Grażyna Pikor. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za kwiaty. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    w poniedziałek – św. Dominik, kapłan;
    we wtorek – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica;
    w środę – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;
    w czwartek – św. Klara, dziewica.
  3. Dziś na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  4. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w tym dniu, tak jak w każdą niedzielę. Jest to tradycyjny dzień wdzięczności za plony i prośba o Boże błogosławieństwo, szczególnie dla rolników. Na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół i kwiatów. Proszę pomyśleć o przygotowaniu wieńców dożynkowych.
  5. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest „Papież Franciszek w Ojczyźnie św. Jana Pawła II”.
  6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Marian i Krystyna Kowal Łąkieć – 100zł.,
    Sławomir i Halina Chudzik Nowy Nart – 90zł.
    Artur Wojciech Kolasa – syn Mieczysława i Genowefy, kawaler z Nowego Nartu i
    Magdalena Ewa Olszowy – córkaTadeusza i Małgorzaty, panna z par. Raniżów – zapowiedź 3.
    Sabina Maria Sudoł córka Henryka i Teresy, panna ze Starego Nartu i
    Krzysztof Ostaszewski – syn Stanisława i Józefy, kawaler z par. Wola Raniżowska – zapowiedź 2.