Ogłoszenia: 26. 06. 2016 – XIII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i ofiarowały część kwiatów: Eugenii Janiec, Krystynie Chrząstek, Marii Klecha. Proszę, by w tym tygodniu o czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny. Dziękuję również p. Beacie Kowalskiej za jej troskę o piękno dekoracji kwiatowej.
  2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze Święte będą o godzinie 8.00, 10.30 (suma) i 18.00. Proszę, aby strażacy zajęli się prowadzeniem procesji po sumie; młodzież, która opiekuje się swoimi obrazami, figurami poniosła je podczas procesji; dzieci przyszły do sypania kwiatów.
    Z racji Odpustu dziś po sumie modlitwy za zmarłych na naszym cmentarzu.
  3. W liturgii będziemy jeszcze wspominać:
    we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
    we środę – Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Rano odwiedzę chorych w domach. O 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  5. W najbliższą niedziele na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Paść znaczy kochać – 65 rocznica Sakramentu Kapłaństwa Benedykta XVI.
  7. Organizujemy dekanalną pielgrzymkę do Częstochowy na Mszę Św. z Papieżem w dniu 28 lipca (czwartek).
    Są także bezpłatne "wejściówki" na Mszę Św. w Krakowie w dniu 31 lipca (niedziela) na zakończenie ŚDM.
    Zachęcam do wyjazdu 23 lipca (sobota) do Sandomierza na Dzień Wspólnoty, który zgromadzi przybyłych do nas młodych z zagranicy oraz naszych diecezjan.
    Zgłoszenia udziału w spotkaniach w zakrystii jeszcze tylko dziś.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.