Ogłoszenia: 19. 06. 2016 – XII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać rodzicom i młodzieży bierzmowanej, którzy w minionym tygodniu zatroszczyli się o piękno naszej świątyni i otoczenia, a p. Beacie Kowalskiej za piękną dekorację kwiatową.
  2. Proszę, aby w tym tygodniu kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno świątyni.
  3. Wczoraj młodzież gimnazjalna przyjęła Sakrament Bierzmowania. Gratulując im postawy chrześcijańskie, życzymy dojrzałości wiary i współpracy z Duchem Świętym. Dziękuję za dar dla parafii w postaci dwóch ornatów ze św. Janem Pawłem II i św. Faustyną.
  4. Spowiedź przed odpustem będzie w sobotę (25.06) od 9.00. Z racji Odpustu, wprzyszłą niedzielę po sumie, udamy się na cmentarz z modlitwą za naszych zmarłych parafian.
  5. W liturgii wspominamy:
    we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
    w piątek – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Jeżowem;
    we czwartek – będziemy obchodzić Dzień Ojca; swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  6. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Zachęcamy do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego. Spowiadamy codziennie przed mszą św.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru są: Ludzie w drodze, problem uchodźców.
  8. Organizujemy dekanalną pielgrzymkę do Częstochowy na Mszę Św. z Papieżem w dniu 28 lipca (czwartek). Wyjazd 27 lipca o godz. 22.30, powrót ok. 20.00. Koszt 50 zł. Są tylko 4 miejsca.
    Istnieje również możliwość uczestnictwa we Mszy Św. w Krakowie w dniu 31 lipca na zakończenie ŚDM. Dla chętnych będą przygotowane bezpłatne "wejściówki".
    23 lipca w Sandomierzu odbędzie się Dzień Wspólnoty, który zgromadzi przybyłych do nas młodych z zagranicy oraz naszych diecezjan: młodzież, parafialne wspólnoty, starszych, rodziny z dziećmi. Najważniejszymi punktami tego dnia są: wspólna Eucharystia, koncert zespołu TGD, Koncert Uwielbienia również organizujemy wyjazd na to spotkanie.
    Zgłoszenia udziału w spotkaniach w zakrystii tylko do przyszłej niedzieli włącznie.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Ryszard Drelich Gwoździec – 30zł.