Ogłoszenia: 05. 06. 2016 – X Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł.: Bogumiła Rutkowska, Lidia Bednarz, Danuta Bednarz. Proszę, by w tym tygodniu 5 kolejnych rodzin zatroszczyło się o czystość naszej świątyni oraz starego kościółka, gdzie we środę będzie Msza św. i Nowenna.
  2. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.
  3. W liturgii wspominamy:
    we środę – św. Jadwigę, królową znana z hojności dla ubogich;
    w piątek – bł. Bogumiła (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński;
    w sobotę – św. Barnabę Apostoł, bliskiego współpracownika św. Pawła.
  4. Dziś na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana Tajemnic.
  5. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Kanonizacja nowego świętego Stanisława Papczyńskiego.
  6. W poniedziałek i w sobotę spotkanie przed Bierzmowaniem, na poniedziałek zapraszam też rodziców.
  7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Wilk Małgorzata – Gwoździec 200zł.,
    Chrząstek Józef i Krystyna – Stary Nart 200zł.
    Teresa Płazacórka Heleny i Edwarda, panna zWilczej Woli (Pniaki)  i
    Maciej Wojciech Szydełko, syn Genowefy i Wacława, kawaler z Krzemienicy – zapowiedź 3.
    Monika Klecha, córka Zofii i Tadeusza, panna ze Starego Nartu  i
    Krzysztof Zając, syn Józefy i Władysława, kawaler z Krzątki – zapowiedź 2.