Ogłoszenia: 29. 05. 2016 – IX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł.: Maria Wąsik,  Maria Cebula, Antoni Stanowski. Proszę, by w tym tygodniu o czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny.
  2. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała. W szczególności pragnę podziękować za przygotowanie Mszy św. na ręce p. Dyrektora Zygmunta Kowalskiego, rodzinom odpowiedzialnym za Ołtarze i tym wszystkim mieszkańcom Starego Nartu, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowane; dziękuję braciom Strażakom, dziewczętom niosącym obrazy i figury oraz dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły dzwonkami.
    Cały czas trwamy w obchodach Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Dziś procesja Eucharystyczna po sumie.
  3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Przez kolejne dni Oktawy zapraszam wszystkich do udziału w procesji, dziewczynki do sypania kwiatów.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Odpust w Parafii Groble.
  5. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych w domach odwiedzę rano.
  6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Parafii Cholewiana Góra.
  7. Przez cały czerwiec po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  8. W przyszłą niedzielę na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana Tajemnic.
  9. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
  10. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Spotkanie w Lednicy.
  11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Kazimierz Lesiczka – Gwoździec 200zł.
    Stanisław Szot – Gwoździec 200zł.
    Teresa Płaza,córka Heleny i Edwarda, panna zWilczej Woli (Pniaki)  i
    Maciej Wojciech Szydełko, syn Genowefy i Wacława, kawaler z Krzemienicy – zapowiedź 2.
    Monika Klecha,córka Zofii i Tadeusza, panna ze Starego Nartu  i
    Krzysztof Zając, syn Józefy i Władysława, kawaler z Krzątki – zapowiedź 1.