Ogłoszenia: 22. 05. 2016 – Trójcy Świętej

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych, którzy w minionym tygodniu sprzątali i udekorowali kościół oraz włożyli wiele pracy w wykoszenie trawy i jej sprzątnięcie. Dziękuję również za pomoc p. Beacie Kowalskiej i strażakom ze Starego Nartu. Proszę, by w tym tygodniu o czystość i piękno naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny z kolejki.
  2. Dziś dzieci z klas III na Mszy św. przeżywają Rocznicę I Komunii św.
  3. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta o godzinie 10.00 w Szkole w Starym Narcie i Procesja Eucharystyczna.
    Proszę, aby strażacy zajęli się prowadzeniem i porządkiem podczas procesji. A młodzież, która opiekuje się swoimi obrazami, figurami poniosła je podczas procesji (wtorek).
    Proszę, by nie tylko dziewczynki klas III, ale i młodsze i starsze przyszły do sypania kwiatów, na procesji w Boże Ciało a także przez całą Oktawę. Małych chłopców zapraszam, by wraz z ministrantami dzwonili dzwonkami w czasie procesji.
    Bardzo proszę, aby wszyscy w miarę swoich możliwości włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach (spowiedź). Niech udział w procesji będzie dla nas zaszczytem, okazją do radosnego zamanifestowania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
    Po południu Msza Święta w kościele o godzinie 16.00.
  5. Od Bożego Ciała codziennie przez Oktawę, Procesja Eucharystyczna, serdecznie zapraszamy.
  6. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
  8. Dziś zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Janusz Sudoł – Stary Nart 350zł.
    Tadeusz Żak – Stary Nart 200zł.
    Teresa Płaza,córka Heleny i Edwarda, panna z Wilczej Woli (Pniaki)  i
    Maciej Wojciech Szydełko, syn Genowefy i Wacława, kawaler z Krzemienicy – zapowiedź 3.