Ogłoszenia: 07. 02. 2016 – V Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Krystyna Fila, Małgorzata Janiec, Maria Bieleń oraz za ofiarę 60 zł., z której części zakupiły miotły. Proszę kolejne rodziny o podjęcie troski o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. Dziś, piata niedziela w ciągu roku i początek 49. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu, dla ratowania ludzi uzależnionych i odnotujmy tę decyzję w parafialnej Księdze Abstynenckiej, wyłożonej na stoliku pod chórem.
  3. Od poniedziałku Msza św. o godz. 17.00.
  4. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty o godz. 9.00 i 17.00. Taca będzie przeznaczona na cele Diecezjalnej „Caritas”.
    W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że tylko raz jemy do syta, a dwa razy lekko się posilamy. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś postu ścisłego są związane wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
  5. 11 lutego, w czwartek, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Łączymy je z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej racji, dzień wcześniej, w Środę Popielcową o godz. 9.00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Okazja od spowiedzi przed Mszą św. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.
  6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza święta. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.00, a bezpośrednio po nich, Msza święta.
  7. Z okazji 1050-lecia Chrztu Polski zachęcam, aby nabywać domową kropielnicę ze sceną chrztu Mieszka I z gnieźnieńskiej katedry. Niech kropielnica na stałe zagości w naszych domach i będzie widzialnym znakiem naszej chrześcijańskiej tożsamości.Pod chórem można ją obejrzeć i zapisać się (koszt 15zł.).
  8. W piątek na godz. 12:00 p. Dyrektor wraz z nauczycielami i uczniami Gimnazjum zapraszają wszystkich do szkoły na przedstawienie „Pinokio”.
  9. Dziękuję młodzieży i dorosłym za pomoc przy rozbieraniu szopki i choinek.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: Wielki Post oraz Objawienia Matki Bożej w Lourdes.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
  12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Rębisza, polecając jego duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…