Ogłoszenia: 29. 11. 2015 – I Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Piróg Bożena, Niedziałek Renata, Olejarz Anna i złożyły ofiarę 60zł. na dekoracje. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękuję Marzenie Gil i Joannie Żak za dekoracje.
  2. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży.
  3. Dziś na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
  4. Jutro patronuje nam Św. Andrzej, Apostoł, w czwartek Św. Franciszek Ksawery, a w piątek Św. Barbara.
  5. Od poniedziałku codziennie o 15:45 śpiewać będziemy Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Mszach. Bardzo proszę, by dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami podjęli dyżury w poszczególne dni tygodnia:
    poniedziałek – kl. I Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum;
    wtorek – kl. III i V Szkoły Podstawowej;
    środa – kl. II Szkoły Podstawowej;
    czwartek – kl. IV Szkoły Podstawowej;
    piątek – kl. VI Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum;
    sobota – kl. III Gimnazjum.
    Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
  6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę od 8:00. O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii będzie 12 grudnia (sobota) od 9:30 do 12:00.
  7. W sobotę niezwykły dzień dla grzecznych dzieci, które odwiedza św. Mikołaj. Do naszego kościoła przybędzie po Mszy św., czyli ok. 16.30. Zapraszam na spotkanie z Mikołajem ministrantów, scholę i wszystkie grzeczne dzieci. Rodziców zapraszam wcześniej.
  8. W przyszłą Niedziela Adoracyjna, po sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  9. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  10. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Przez Adwent do Bożego Narodzenia”.
  11. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14:00.
  12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Mierzwa Tomasz Gwoździec 50zł. na ogrzewanie.
    Dziękuję za prace przy ułożeniu kostki przy kościele: Kazimierzowi Białek, Tadeuszowi Kowal i Henrykowi Pikor; pomagali też: Stanisław Kozak, Stanisław Turek, Tomasz Smrek - wszyscy z Nowego Nartu. Dziękuję także za przywiezienie piachu Szymonowi Żak i Mateuszowi Pikor ze Starego Nartu, i wszystkim, którzy im pomagali. Dziękuję Szymonowi Kopeć i Przemkowi Zdeb za wsparcie finansowe.
    W szczególny sposób dziękuję Mirosławowi Bajek, Szczepanowi Kopeć, Józefowi Piróg i Andrzejowi Stój z Nowego Nartu.
  13. Jubileusze małżeńskie w miesiącu listopadzie:
    61 rocznica: Puzio Czesława i Jan Gwoździec;
    56 rocznica: Kasica Aniela i Feliks – Stalowa Wola;
    54 rocznica: Dudzik Emilia i Franciszek – Nowy Nart;
    53 rocznica: Gil Wiktoria i Michał – Nowy Nart.
  14. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Stefania Fila, polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…