Ogłoszenia: 22. 11. 2015

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i zakupiły kwiaty: Zofia Piela, Maria Serafin, Grażyna Piróg. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć drugiemu człowiekowi.
  3. Zachęcam, by w Tygodniu Biblijnym czytać Pismo święte w rodzinach.
  4. We wtorek w liturgii patronuje św. Andrzej, prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy.
  5. Każdego dnia po Mszy Św. do końca listopada modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  7. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14:00.
  8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Alarm dla Europy – zamachy”, także wiele ciekawych artykułów dla młodych, m. in.: o hierarchii wartości.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Laufer Piotr i Dorota Nowy Nart 100zł.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Helena Perłak, polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…