Ogłoszenia: 08. 11. 2015 –XXXII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały obydwa kościoły i złożyły ofiarę 120zł.: Danuta Bednarz, Justyna Płaza, Władysława Fila, Józefa Krawiec, Krystyna Stój. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarami do puszki wspieramy działalność organizacji „Kościół w potrzebie”.
  3. Dziś po sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    - w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    - we wtorek –wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    - w środę – 11 listopada wspomnienie św. Marcina, Święto Niepodległości; podczas Mszy Świętej modlić będziemy się w intencji naszej Ojczyzny; zapraszam nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież Gimnazjalną, która będzie mieć swoje spotkanie;
    - w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    - w piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  5. Każdego dnia po Mszy Św. do końca listopada modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Nowoczesny patriotyzm”, jest także przepis na „Rogale św. Marcina”.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w następną niedzielę.
  8. Za tydzień również zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży.
  9. W październiku swe jubileusze małżeńskie obchodzili:
    56 rocznica– Jarosz Zofia i Edward z Gwoźdźca;
    55 rocznica – Straub Maria i Władysław ze Starego Nartu;
    50 rocznica – Rembisz Władysława i Piotr z Nowego Nartu;
    30 rocznica – Chrząstek Krystyna i Józef ze Starego Nartu.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Marian Cebula SN 10zł., Kazimierz Lesiczka 150zł., Piotr Rębisz NN 40zł.+10zł., Szot Stanisław 40zł.+10zł., Dorota Masłowska 20zł. na WSD.
  11. Dziękuję za pracę przy ułożeniu kostki we wjeździe na cmentarz: Kamilowi Kapała, Henrykowi Pikor, Józefowi Piróg, Szczepanowi Kopeć, Mirosławowi Bajek, Andrzejowi Stój, a także za przywiezienie piachu Mateuszowi Pikor i Piotrowi Koc oraz Szymonowi Żak, Mateuszowi Chrząstek i Jasiowi Janiec z parafii Spie.
    Chcemy od czwartki zacząć prace przy ułożeniu kostki i odwodnienia przy podcieniach przy wejściu do podziemi kościoła. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do pomocy.