Ogłoszenia: 26. 07. 2015 – XVII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60 zł: Agnieszka Konefał, Grażyna Saj, Izabela Szewc. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni.
  2. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom.
  3. Dziękuję również za wszelką pomoc przy malowaniu starego kościoła i kaplicy: Józefowi Piróg, Szczepanowi Kopeć, Mirosławowi Bajek, Mateuszowi Pikor, Ryszardowi Drelich, Ryszardowi Piróg, Gustawowi Sudoł, Stanisławowi Rębisz, Henrykowi Pikor, Dawidowi Koc, Grzegorzowi i Kazimierzowi Puzio.
    Andrzejowi Sudoł dziękuje za bezpłatne użyczenie rusztowań, Markowi Bajek za bezpłatne przekazanie desek, aby zabezpieczyć dach kaplicy przed przeciekaniem. Ekipie Łukasza Klechy za bezpłatne wykonanie obróbki blachowej kaplicy.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    w środę – świętą Martę, siostrę Łazarza i Marii;
    w piątek – świętego Ignacego z Loyoli, kapłana;
    w sobotę – świętego Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.
  6. W przyszłą niedzielę na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  7. W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji.
  8. Pozostało jeszcze 5 egzemplarzy Ewangelii, zachęcam do nabywania.
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest 2 rocznica powstania kliniki „Budzik”
  10. Jubileusze małżeńskie w miesiącu lipcu:
    53 rocznica: Sądej Michał i Katarzyna – Stary Nart;
    52 rocznica: Pikor Józef i Maria – Stary Nart;
    45 rocznica: Sobolewski Jan i Genowefa – Pniaki;
    30 rocznica: Kurzawa Józef i Bożena – Gwoździec;
                            Płaza Stanisław i Halina – Stary Nart;
    25 rocznica: Kobylarz Józef i Alina – Nowy Nart;
                            Kozioł Andrzej i Zofia – Stary Nart.
  11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Mieczysław, Elżbieta Węglarz 50$.
  12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Barbara Kołodziej – córka Henryka i Grażyny, panna ze Starego Nartu
    Dominik Tadeusz Zapała – syn Stanisława i Stanisławy, kawaler z par. Spytkowice – zapowiedź 2.

Katarzyna Jarosz – córka Jana i Czesławy, panna z Gwoźdźca i
    Konrad Olszowy – syn Adama i Renaty, kawaler z Sójkowej, par. Jata – zapowiedź 1.

Paulina Weronika Bis zd. Rutkowska – córka Janusza i Bogumiły, z Wilczej Woli, stan wolny i
    Krzysztof Piotr Brzuszek – syn Czesława i Henryki, kawaler z Nowego Nartu – zapowiedź 1.