Ogłoszenia: 17. 05. 2015 – VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci klas III, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Proszę, by w tym tygodniu o czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny z kolejki.
    Jednocześnie dziękuję p. Leszkowi Siudakowi za jego nieustanną troskę o cmentarz, a wszystkim przypominam i proszę o segregacje śmieci.
  2. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.
  4. Jutro przypada 95. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania.
  5. Dziś w całej Polsce zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży 2016, a w przyszłą niedzielę na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Ja jestem chlebem życia – Eucharystia, widoczny znak miłości Boga.
  7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: od dzieci pierwszokomunijnych 1000zł., Kazimierz Lesiczka Gwoździec 200zł.
    Jacek Kamil Chrząstek, syn Krystyny i Józefa, kawaler z Starego Nartu
    i Magdalena Karolina Rembisz, córka Anny i Tadeusza, panna z Kamienia – zapowiedź 3.