Ogłoszenia: 10. 05. 2015 – VI Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół oraz wszystkim, którzy pracowali przy kościele nowym i starym. Proszę, by w tym tygodniu o czystość naszej świątyni zatroszczyli się rodzice dzieci klas III.
  2. Dzisiaj 10 dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię św.; będą teraz przeżywać Biały Tydzień.
  3. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III na Mszy św. o godz. 10.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. Próba we środę i piątek po Mszy św.
  4. Od jutra rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.
  5. W środę w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Jana Pawła II, zaś w czwartek czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza, a w sobotę przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy.
  7. Dziś zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Nepalu, a w przyszłą niedzielę na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży 2016.
  8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Obóz w Dachau – kapłańska Golgota.
    Jacek Kamil Chrząstek, syn Krystyny i Józefa, kawaler z Starego Nartu
    i Magdalena Karolina Rembisz, córka Anny i Tadeusza, panna z Kamienia – zapowiedź 2.
  10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Lubeckiej. Polecając ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...