Ogłoszenia: 26. 04. 2015 – IV Niedziela Wielkanocy

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Dorota i Tomasz Masłowscy, Wiesław Skiba oraz za ofiarę 40zł. na kwiaty. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
    Dziękuje również za pomoc przy rozbieraniu Ciemnicy i Grobu PJ: Beacie Kowalskie, Józefowi Piróg, Mirosławowi Bajek i p. kościelnemu, a p. Wiesławie Fila z Nowego Nartu za czerwone tulipany.
  2. Dziś Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. W tym tygodniu patronują nam: w środę – święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, a w piątek – święty Józef Rzemieślnik, patron pracujących.
  4. W piątek 1. maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zaprasza na nabożeństwa w kościele: w niedziele i święta o 16.00, później Msza Święta, a w ciągu tygodnia po Mszy Świętej wieczornej. Zadbajmy także o wygład kapliczek i przydrożnych krzyży.
  5. Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej tegoroczny liturgiczny obchód uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przenosi się na sobotę, 2. maja.
    W niedzielę 3. maja na sumie odprawimy Uroczystą Mszę ku Czci Matki Najświętszej w intencji naszej Ojczyzny, na którą zapraszam szczególnie naszych wszystkich strażaków; będziemy modlić się także o potrzebne łaski, opiekę MBNP za wstawiennictwem św. Floriana.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy rano. W piątek jest dyspensa, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę o godz. 10.00 w Sandomierzu jest zakończenie peregrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji oraz tzw. „Dzień otwartej furty” w Seminarium Duchownym. Organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży.
  8. W przyszłą niedzielę na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  9. We środę po Mszy św. spotkanie dla dzieci z klas II i ich rodziców przed I Komunią św.
  10. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest 1. Rocznica Kanonizacji Jana Pawła II.
  11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Przemysław Zdeb Nowy Nart – 100zł.
    Dzięki Waszej ofiarności już dziś mamy spłacone całe zadłużenie 42.000 zł.