Ogłoszenia: 22. 02. 2015 – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Maria Cebula, Lidia Bednarz, Paulina i Klaudia Bis oraz za ofiarę 60 zł. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni.
  2. Dziś dziękujemy Bogu za 51 lat posługi dla dobra całej naszej parafii ks. Prałata. Poprzez naszą modlitwę i przyjętą Komunię św. prosimy dla czcigodnego Jubilata o obfitość Bożych łask, zdrowie i opiekę MBNP na dalsze lata posługiwania ks. Prałata.
  3. Zachęcam, aby wpisywać się Księgi abstynenckiej, podejmując Wielkopostne postanowienie.
  4. Przypominając, zachęcam do udziału w nabożeństwach:
    w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza św.;
    w niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.00, a bezpośrednio po nich Msza św.
  5. Dziś po Mszy św. wieczorowej spotkanie Rady Parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Afryki.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Wielki Post – Czas przestrajania na Boga”.
  8. W sobotę spotkanie scholii starszej o 14.00, a o 14.45 scholii młodszej.
  9. Przybliżamy się każdego dnia do Światowych Dni Młodzieży w Polsce –Kraków 2016. Centralne uroczystości z udziałem Ojca Świętego odbędą się w dniach 26 – 31 lipca 2016 roku w Krakowie. Poprzedzone one będą tzw. „dniami w diecezjach” od 21 do 25 lipca. W naszej diecezji czynimy przygotowania na przyjęcie pięciu tysięcy młodych z całego świata, a w naszym dekanacie ok. 100 osób w Jeżowym i w Rudniku. Aby owocnie przeżyć te dni, zarówno w parafii jak i diecezji potrzebni są wolontariusze. Chętnych (osoby pełnoletnie) zapraszamy do zgłaszania się już dziś, aby odpowiednio się przygotować do czekających zadań.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Cebula Marian ze Starego Nartu - 100 zł.