Ogłoszenia: 15. 02. 2015 – VI Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Irena Chudzik, Adela Fila, Maria Wąsik oraz za ofiarę 60 zł. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni.
  2. Za tydzień, w niedzielę będziemy dziękować Bogu za 51 lat posługi dla dobra całej naszej parafii ks. Prałata. Poprzez naszą modlitwę i przyjętą Komunię św. będziemy prosić dla czcigodnego Jubilata o obfitość Bożych łask, zdrowie i opiekę MBNP na dalsze lata posługiwania ks. Prałata.
  3. Dziś, szósta niedziela w ciągu roku ipoczątek 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu, dla ratowania ludzi uzależnionych i odnotujmy tę decyzję wparafialnej Księdze Abstynenckiej, wyłożonej na stoliku pod chórem.
  4. Od poniedziałku Msza św. o godz. 17.00.
  5. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego.
    Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty o godz. 8.00 i 17.00. Taca będzie przeznaczona na cele Diecezjalnej „Caritas”.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że tylko raz jemy do syta, a dwa razy lekko się posilamy. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś postu ścisłegosą związane wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza święta. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.00, a bezpośrednio po nich, Msza święta.
  8. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach i Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Europa dwa płuca, jedno serce” - wposzukiwaniu tożsamości.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Przemysław Zdeb z Nowego Nartu 200 zł.
  11. We wtorek na godz. 12:00 p. Dyrektor wraz z nauczycielami i uczniami zaprasza wszystkich do szkoły na przedstawienie, przygotowane przez uczniów.
  12. Wójt Gminy Jeżowe informuje, że w dniu 21.02.2015 r. (tj. sobota) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie wiejskie w Szkole Podstawowej w Starym Narcie. Celem zebrania będzie przeprowadzenie wyborów sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Stary Nart.