Ogłoszenia: 08. 02. 2015 – V Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Krystyna Kowal, Anna Żak, Robert Konefał oraz za ofiarę 60 zł. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o wygląd naszej świątyni.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali przy rozbieraniu choinek i szopki: Beata Kowalska, Józef Piróg, Ryszard Drelich, Łukasz Janiec, Grzegorz Puzio, Andrzej Stój oraz młodzieży: Aleksandra Fila, Diana Pikor, Andżelika Sobolewska, Joanna Straub, Klaudia Chudzik, Bartłomiej Gil.
  3. Przeżywamy dziś niedzielę Adoracyjną Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek w liturgii wspominamy Św. Scholastykę, a w sobotę obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  5. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej racji na Mszy św. o 16.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Okazja od spowiedzi przed Mszą św. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.
  6. Dziś w naszej diecezji zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Encyklika cierpienia i choroby” Światowy Dzień Chorego.
  8. W dniach 27 lutego - 1 marca 2015 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym „Quo vadis” w Sandomierzu, są organizowane Rekolekcje Wielkopostne dla członków Kół Żywego Różańca naszej Diecezji. Zachęcam członków Róż Różańcowych do uczestnictwa w tych rekolekcjach, ich plan jest wywieszony w gablocie.
  9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe z zasad wypełniania wniosków na rok 2015 i Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2015-2020. Spotkanie odbędzie się w świetlicy Urzędu Gminy Jeżowe w dniu 10.02.2015r. o godz.15.00.