Ogłoszenia: 25. 01. 2015 – III Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Janina Sudoł, Genowefa Sobolewska, Maria Szczęch oraz za ofiarę 60 zł. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o wygląd naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    – w poniedziałek - święci Tymoteusz i Tytus, biskupi;
    – we wtorek - bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup;
    – w środę - św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła;
    – w sobotę - św. Jan Bosko (1815-1888), prezbiter.
  3. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.
  4. Dziś, bezpośrednio po Mszy św. o 10:30 odbędzie się przedstawienie bożonarodzeniowe.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialny Dzień Życia Konsekrowanego, modląc się o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też ofiarami na tacę Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
  6. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa i wręczenie ich dzieciom z klasy II. Także po sumie zmiana tajemnic różańca.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „70 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz”.