Ogłoszenia: 11. 01. 2015 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś zatrzymajmy się przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa.
  2. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Grażyna Jaskot, Teresa Tomczyk, Helena Płaza oraz złożyli ofiarę 60 zł. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o wygląd naszej świątyni.
  3. Dziś w Cholewianej Górze odbędą się obchody jubileuszy małżeńskich, pamiętajmy w modlitwach o czcigodnych Jubilatach.
  4. W tym tygodniu patronuje nam:
    w sobotę – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV w.
  5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła.
  6. Oczekując na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie poprzedzone obecnością młodych z różnych krajów na terenie naszej diecezji i parafii pragniemy już teraz modlić się o owocne przeżycie tego czasu. W każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. i adorację Najświętszego Sakramentu młodzież oraz dorosłych, którzy być może zaangażują się w przygotowania. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 stycznia w kościele w Cholewianej Górze.
  7. Przypominam, że Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którego celem jest wspomaganie misjonarzy na całym świecie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Zbiórka odbędzie się 14 stycznia o godz. 15:00 przy Remizie strażackiej w Nowym Narcie.
  8. Jutro zakończymy wizytę duszpasterska, od godz. 14.00 odwiedzę Nowy Nart od p. Krawiec do końca.
  9. S. Juwencja Fila przekazuje nam prezent – obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła, są wyłożone na stoliku pod chórem.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Chrzest Pański”.