Ogłoszenia: 07. 12. 2014 – II Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 70 zł.: Teresa Perlich, Renata Fila, Maria Kopeć.Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Dziś Niedziela Adoracyjna, po sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  3. Jutro, 8 grudnia w kościele obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze Święte będą o godz. 9.00 i 16.00.
  4. W sobotę patronuje nam Święta Łucja, dziewica i męczennica z III wieku.
  5. Codziennie o 15:45 śpiewamy Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Mszach. Bardzo proszę, by dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami podjęli dyżury w poszczególne dni tygodnia:
    poniedziałek –     kl. I Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum;
    wtorek       –       kl. III i V Szkoły Podstawowej;
    środa          –       kl. II Szkoły Podstawowej,
    czwartek    –       kl. IV Szkoły Podstawowej,
    piątek         –       kl. VI Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum,
    sobota        –       kl. III Gimnazjum.
    Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
  6. W najbliższą sobotę 13 grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa w godzinach 9.30 – 12.00. Będą obecni kapłani z naszego Dekanatu. Wszystkich Was proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi oraz w intencji tych osób, które już dawno nie były u spowiedzi.
  7. Dziś w całej Polsce dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  8. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Niepokalane Poczęcie Pełnej Łaski”.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:Zofia Stanisław Kasica Gwoździec – 100zł., Kazimierz Lesiczka Gwoździec – 150zł.
    Rafał Krzysztof Sudoł, syn Stefana i Kazimiery, kawaler z Nowego Nartu i
    Agata Agnieszka Saj, córka Adama i Renaty, panna z Jeżowego – zapowiedź 2.