Ogłoszenia: 23. 11. 2014 –

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały oraz złożyły ofiarę 60 zł.: Teresa Chludzińska, Anna Stec, Angelika i Gabriela Żak, Alina Kobylarz.Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć drugiemu człowiekowi.
  3. Zachęcam, by w Tygodniu Biblijnym czytać Pismo święte w rodzinach.
  4. Jutro w liturgii patronuje św. Andrzej, prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy.
  5. Każdego dnia po Mszy Św. do końca listopada modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  7. Dziś w całej Polsce zbiórki do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie.
  8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Śpiący olbrzym zaczyna się budzić” czyli o zaangażowaniu katolików świeckich w sprawy nie tylko Kościoła.
  9. W sobotę o godz. 14:00 spotkanie scholi starszej, a o 14:45 scholi młodszej.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.