Ogłoszenia: 16. 11. 2014 – XXXIII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zadbały o kwiaty składając na ten cel 60 zł.: Halina Chudzi, Krystyna Chudzik, Agnieszka Gil. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Przeżywamy dziś Niedzielę Powołaniową. Gościmy w naszej Parafii Przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Modlimy się o powołania do kapłaństwa. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie po Mszy Św.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    poniedziałek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej;
    wtorek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny;
    środa – wspomnienie Bł. Salomei;
    czwartek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego;
    piątek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
    sobota – wspomnienie Św. Cecylii, męczennicy.
  4. Powoli zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Od soboty przed Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywać Tydzień Biblijny.
  5. Każdego dnia po Mszy Św. do końca listopada modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  6. Na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku Księża Biskupi zatwierdzili cztery terminy zbiórki do puszek. Najbliższa będzie w przyszłą niedzielę.
  7. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Błogosławiona Karolina Kózkówna w 100-ną rocznicę narodzin dla nieba”.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Piotr i Dorota Laufer z Nowego Nartu 100zł.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Stanowski – pogrzeb we wtorek o godz. 10.30, śp. Zofia Dul w USA. Polecając ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…