Ogłoszenia: 12. 10. 2014 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60 zł.: Maria Makowska, Aneta Baran, Stanisław Rębisz. Proszę, by kolejne rodzin zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
    we środę – wspomnienie św. Teresy z Ávila, dziewicy i doktora Kościoła;
    w czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    w piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    w sobotę – święto św. Łukasza Ewangelisty, patronalne święto Służby Zdrowia.
  3. Dziękuję:
    Panu Bogu za św. s. Faustynę;
    ks. Prałatowi i p. Janinie za podjęcie idei sprowadzenia Relikwii oraz za finansowanie tego przedsięwzięcia;
    ks. Pawłowi Tomoniowi za starania, by sprowadzić Relikwii, za przewodniczenie naszym uroczystościom, za Boże Słowo;
    p. Mirosławowi Woś za wykonanie klęcznika;
    p. Beacie Kowalskiej za dekoracje kwiatami;
    młodzieży, przedstawicielom parafii i Rodzin za słowa zawierzenia Bożemu Miłosierdziu;
    braciom strażakom za obecność i poczet sztandarowy;
    dzieciom i młodzieży z naszej Szkoły na czele z p. Dyrektorem za wspólną modlitwę i poczet sztandarowy;
    scholii z p. organistką za piękne śpiewy oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.
    Niech św. s. Faustyna wyprasza łaskę Bożego Miłosierdzia dla nas i świata całego.
  4. Dziś XIV Dzień Papieski. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  5. Jutro dzień imienin ks. bpa Edwarda Frankowskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Jego osobie.
  6. We wtorek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy nauczycieli, na których barkach spoczywa edukacja i wychowanie młodego pokolenia.
  7. Dziś na sumie poświęcenie i rozdanie różańców dla uczniów klas II, a po sumie zmiana Tajemnic Różańca.
  8. Zachęcamy do wspólnej różańcowej modlitwy w kościele.
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest św. Jan Paweł II – „świętymi bądźcie”.
  10. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca w tym dniu przeznaczona zostanie na misje.
  11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
    Joanna Małgorzata Fusiek, córka Wiesława i Anny, panna z Nowego Nartu i
    Rafał Paweł Jacukiewicz, syn Zbigniewa i Elżbiety, kawaler z Jastkowic – zapowiedź 3.
    Renata Sudoł, córka Stanisława i Wiesławy, panna z Nowego Nartu i
    Piotr Waldemar Sitek, syn Stanisława i Krystyny, kawaler z parafii Cierpisz – zapowiedź 1.