Rocznica I Komunii świętej

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22 maja odbyła się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy III.
Dziękowaliśmy Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy. Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus. Z miłości do nas, Pan Jezus daje nam siebie pod postacią chleba. Daje nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym.
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, to przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku. Rocznica to także okazja do zapytania siebie, jak w ciągu tego roku Jezus eucharystyczny był obecny w moim życiu. Pytanie o moje uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej, o częstotliwość korzystania ze spowiedzi i przyjmowanie Komunii św., o to czy Bóg rzeczywiście jest mocniej obecny po I Komunii świętej w moim życiu i w mojej rodzinie.
O głęboką wiarę i świadomość zobowiązań, które wypływają z przyjmowania Eucharystii modliliśmy się do Boga, przeżywając uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Niech Ojciec i Syn i Duch Święty, jedyny Bóg w trzech Osobach prowadzi nas przez życie, karmiąc nas na tej drodze swoim Ciałem i swoją Krwią.